Při poskytování služeb nám pomáhají cookies.

SouhlasímVíce informací

Zemědělské družstvo Dolany

Úvod>Hlavní výroby>Ovocnářství

Ovocnářství

Zemědělské družstvo Dolany v letošním roce hospodaří na výměře 199 ha ovocných sadů. Stále nejvýznamnějším druhem u nás zůstávají jabloně s výměrou 126 ha, dále 25 ha hrušní,  4 ha slivoní a 0,5 ha třešní. Na 43 hektarech máme mladé výsadby jabloní a slivoní z let 2019-2021.

Ovocné mošty zpracováváme od ledna 2022 ve vlastní moštárně umístěné ve skladu Zájezd. Surovinou jsou jablka a hrušky výhradně z našich sadů, vyzrálé do konzumní zralosti a s dodržením technologických postupů pro udržení stálosti chuti u jednotlivých druhů moštů. Jedná se o odrůdové mošty s výjimkou kombinace „hruška-jablko“ z důvodu nestálosti samotného hruškového moštu. Před plněním do 3 a 5 litrových balení prochází mošt šetrnou pasterací. Každý zákazník má možnost vybrat dle vlastní chuti od harmonických po výrazné a od neutrálních po sladké.

Braeburn – svěží mošt s výraznou kyselinou

Gala – sladký mošt

Goldstar – harmonický mošt plný sladkosti, kyselin i tříslovin

Jonagored – aromatický mošt, sladký s vyrovnanou kyselinou

Šampion – lehký, vyvážený mošt

Topaz – výrazný mošt, sladký s vysokým obsahem tříslovin

Mix – sladký mošt s 30% obsahem hrušek a 70% jablek

Jsme držiteli ocenění „Potravina roku 2019 Královéhradeckého kraje“ v kategorii ovoce a zelenina.  Tato cena je za odrůdu Topaz, za její jedinečnou a výraznou chuť, kterou si získává stále více příznivců. V roce 2020 jsme získali ocenění Flory Olomouc za jablko odrůdy Šampion, která patří mezi české tradiční odrůdy. V roce 2021 jsme zvítězili v kategorii ovoce, zelenina v soutěži Potravina a potravinář roku 2021 Královéhradeckého kraje s odrůdou Gala Schniga, která přesvědčuje zejména svojí sladkou chutí.

Kontakty

Zemědělské družstvo Dolany
Tel. 491 419 061
zddolany@zddolany.cz

Zobrazit více kontaktů

Kde nás najdete

mapa

Webové stránky vytvořil Acceler