Zemědělské družstvo Dolany

Úvod>Hlavní výroby>Ovocnářství

Ovocnářství

Zemědělské družstvo Dolany patří k největším pěstitelům jablek v České republice. Ovocnářskou výrobu družstvo provozuje na 262 ha intenzivních ovocných sadů. Nejvýznamnějším druhem ovoce jsou jabloně na výměře 204 ha, dále družstvo pěstuje hrušně na 29 ha, višně na 25 ha, slivoně na 4 ha a třešně 0,5 ha. Již řadu let je družstvo držitelem ochranné známky SISPO pro integrované systémy pěstování ovoce šetrné k životnímu prostředí. Nejpřísnější systém je pro nás cílené pěstování jablek jako suroviny pro dětskou výživu, kde na vyčleněných sadech produkujeme jablka s 10x nižšími limity reziduí chemických látek oproti konzumnímu ovoci. Většina výsadeb jabloní a hrušní je provedena v technologii štíhlých vřeten s kapkovou závlahou. Posledních 70 ha výsadeb jabloní je provedeno s novým typem opěrných konstrukcí včetně protikroupových sítí. Pro skladování a tržní úpravu ovoce má družstvo vybudované i potřebné technické zázemí. Veškeré skladovací kapacity 5.600 tun jsou s řízenou ULO atmosférou. Družstvo vlastní i třídící a balící zařízení. Třídící linka má kapacitu 8 – 10 tun/hod. a umožňuje třídění do 14 kategorií dle velikosti a barvy do velkoobjemových beden, přepravek i kartónů s proložkou. Mimo třídící linku provádíme balení do sítěk, tašek a tácků.

Zemědělské družstvo Dolany je zakládajícím členem odbytového družstva CZ FRUIT Praha a většinu ovoce prodává prostřednictvím této odbytové organizace. Je jedním z rozhodujících prodejních pracovišť tohoto odbytového družstva, v jeho rámci je držitelem certifikátů pro systém výroby bezpečných potravin FSSC 22000 a GlobalG.A.P.

Rozhodujícími odběrateli konzumního ovoce jsou obchodní řetězce. Pro malospotřebitele v regionu družstvo provozuje maloobchodní prodejnu s ovocem a zeleninou v Dolanech a maloobchodní prodej v objektu skladů ovoce v České Skalici - Zájezd. Konzervárenské ovoce prodává na zpracování v tuzemsku zejména na výrobu dětské výživy, moštů a sideru i na vývoz na průmyslové zpracování.

Kontakty

Zemědělské družstvo Dolany
Tel. 491 419 061
zddolany@zddolany.cz

Zobrazit více kontaktů

Kde nás najdete

mapa

Webové stránky vytvořil Acceler